Çarşamba, Eylül 17, 2008

Kitaplar.Bir anda bir sürü kitap okuma huyum vardır, aç gözlülük olsa gerek ama nedense kendimi alamam.Son günlerde sevgili ile kendimizi kitap okumaya verdik. Aslında ben biraz daha rahatım ders aralarında kitap okuyabiliyorum. Özellikle Santral İstanbul'daki derslerimden daha önce oraya varıp çimlerin üzerinde sırtımı bir ağaca dayayarak okumak çok zevkli geliyor bana.Sevgilinin benim istediğim kitapları toplu halde bana alması ne kadar güzel. Şimdilik 7 kitap var okumakta ve okumak üzere olduğum. bunların 5 adedini sevgili getirtti bana, bunlar çok istediğim yeni baskılar olan,


1- Cahillikler Kitabı .....John Lloyd - John Mitchinson ......NTV Yayınları
2- Anayasa Projeleri ... J.J.Rousseau .... SAY Yayınları

3-Siyasal fragmanlar /Ekonomi politik üzerine söylev . J.J.Rousseau .SAY Yayınları

4- Toplum Sözleşmesi ...... J.J.Rousseau .... İş Bankası Yayınları

5- toplumsal Mukavele .... J.J.Rousseau

Görüldüğü üzere, Siyasalda okuduğum üniversite yıllarından beri gayet severek okuduğum klasikler olan Jean-Jacques Rousseau toplanması yapılmış vaziyette keyifle okama halinde olacağım.

Ayrıca şu iki kitabı da bizzat aldım

6- Halkidona'dan Kadıköy'e .. Orhan Türker .... SEL Yayıncılık

7- Kala-Afiyet ... Ümit Hamlacıbaşı ... TROYA Yayıncılık

Su anda üzerinde oturduğumuz evin bulunduğu arazi 1870'te ( önceleri ailenin yazlığı olarak) yılından beri ailemizin, daha önceleri karşıda otururlarmış, ben ise daha sonraları ufalan bu arazıda 1957 yılından beri ikamet etmekteyim. Eh İstanbul'lu, Kadıköy'lü, Çiftehavuzlar'lı sayılırım. Bu nedenle Kadıköy'ün geçmişine ait olan kitap ilgimi çekti.

Kala-Afiyet ise Açık radyoda severek dinlediğim Deniz Koloğlu'nun Bozcaada'dan yaptığı yayın olan Deniz Aşırı programında yazarını severek dinlediğim bir kitaptı onu almak benim için vazifeydi.4 yorum:

Tanya's dedi ki...

Sevgili,

Keşke daha cok vaktimiz olsa da daha cok kitap okuyabilsek..

Aslında toplum olarak okuyabilsek..

AES dedi ki...

Evet sevgili güzel dost kitabın kokusu bile başkadır hiç bir şeye benzemez o değil mi
aman okuyalım bol bol
aldığın canım kitaplara bin teşekkür can sevgili

Verda dedi ki...

Ben bu arala 3 kitap okuyorum desem? Charles Nicholls un Leonardo Da Vinci biografisi. Soner Yalçın, Doğan Yurdakul'un Bay Pipo'su ve Adam FAwer Olasılıksız kitapları. Tavsiye ederim hepsini:)))

Kaivalya Yogashram dedi ki...

güzel kitaplar Bay Pipo'yo yıllar önce ben de okumuştum. Zira bay pipo bir arkadaşımın babasıydı:)